HOJDAVAK BABY šedý

HOJDAVAK BABY šedý

Textilní závěsná kolébka pro miminko (bez pružiny)

Varianty produktů

  • 1690 Kč s DPH

  • 2290 Kč s DPH

1690 Kč s DPH

Výrobce: Hojdavak

Doporučené produkty k přikoupení

ÚČEL PRODUKTU

Závěsná textilní kolébka ze 100% bavlny slouží k dennímu uspávání a klidnému spánku miminek od 0 do 9 měsíců. Vhodná k použití od prvního dne po narození miminka. Přináší relaxaci nejen miminku ale i mamince, která díky kolébce může více odpočívat a věnovat se i ostatním členům rodiny. Hojdavak usnadní péči o miminko i všem tatínkům a ostatním pečovatelům. Maximální nosnost je 15 kg. Kolébku lze využívat i déle, ale pouze pod přísným dohledem dospělé osoby.

DVĚ VELIKOSTNÍ VARIANTY

1/ Velikost standard - délka vaku v místě ležení je cca 90 cm.
2/ Velikost XL - délka textilního vaku v místě ležení miminka je cca 120 cm. Balení obsahuje stejnou matraci jako velikost standard. Když miminko přeroste matraci, vloží se do spodní kapsy v místě ležení jakákoliv flísová deka a vak se používá dále. Čtěte více v Novinkách článek: Co byste měli vědět o XL variantě.

Všechny komponenty jsou zabaleny v praktické tašce se zipem. Taška slouží jako obal pro pohodlné cestování s kolébkou nebo pro kojenecké potřeby, které díky zipu se nikam neztratí.

PRUŽINA není součástí balení. Váží se k ní přísná bezpečnostní pravidla užívání. Vše uvedeno u produktu v e-shopu a v Návodu k použití, viz níže.

PRODUKT OBSAHUJE

  • textilní vak ze 100% bavlny s certifikátem nezávadnosti pro děti do 3 let
  • molitanová matrace s vrstvou pohankových lusků, která má ortopedické a antialergenní vlastnosti, předchází pocení, rozměry 35 x 75 x 2,5 cm
  • dřevěná rozpora z tvrdého bukového dřeva - délka 52cm (u XL 55cm)
  • karabina
  • houpací lanko 2m
  • praktická taška se zipem ze 100% bavlny s certifikátem nezávadnosti pro děti do 3 let
  • návod k použití

Celková hmotnost balení je cca 2 kg.

Při zasílání baleno v kartonové krabici o rozměrech 40 x 40 x 15 cm.

Textilní vak se může prát při 40 °C. Matrace nelze prát z důvodu vložených pohankových lusků, pouze ji můžete očistit vlhkým hadříkem v místě znečištění. Doporučujeme dokoupit potah na matraci v e-shopu ZDE.

KAM ZAVĚSIT

Úspěšné používání kolébky velmi záleží na jejím správném umístění! Instalujte na místo, kde přes den trávíte nejvíce času, abyste miminko měli stále na očích, a kde si můžete ke kolébce pohodlně sednout/lehnout a houpat. Přivítáte tak možnost se při houpání věnovat druhému dítěti, číst si nebo třeba pracovat na notebooku. V ideálním případě si zajistěte druhé zavěšení k posteli pro noční použití. Možnosti uchycení neleznete v sekci UCHYCENÍ HOJDAVAKU.

JAK ZAVĚSIT

Kolébka visí nad zemí. Proto je nutné najít způsob, jak ji zavěsit. V sekci UCHYCENÍ HOJDAVAKU nabízíme několik možností. Nejčastějším způsobem je instalace vrutu do stropu. Pro bezpečné provedení doporučujeme konzultaci s odborníky kotevní techniky, které naleznete v hobby marketech nebo specializovaných obchodech. Odborní konzultanti vám poradí konkrétní řešení, které pak můžete zakoupit přímo u nich. Velice záleží na materiálu a jeho vlastnostech ve stropu (beton, cihla, dřevo, sádrokarton,....). Do sádrokartonu instalaci vrutu nedoporučujeme. Vždy je nutné hledat pevný bod ve stropu. Skoro na vše ale existuje řešení :-)

NÁVOD K POUŽITÍ K NÁHLEDU ke stažení: ZDE

NÁVOD K POUŽITÍ K TISKU ke stažení: ZDE

Protisměrný osmičkový uzelZDE

 

DŮLEŽITÉ! BEZPEČNOSTNÍ POKYNY

• Pečlivě si přečtěte návod k použití a výrobek používejte dle uvedených pokynů – jakékoliv úpravy a změny výrobku, které mají negativní vliv na bezpečnost a ochranu zdraví jsou zakázány. Nezavěšujte kolébku v blízkosti ohně nebo jiných tepelných zdrojů.

Nenechávejte dítě bez dozoru – od okamžiku, kdy je dítě schopno si v Hojdavaku samo sednout nebo otočit, lze kolébku používat pouze za bezprostřední přítomnosti dospělého. Výrobce neručí za jakékoliv nehody. Kolébka není určena k hraní.

Nepřekračujte povolenou nosnost 15 kg – hrozí nebezpečí deformace pružiny nebo její prasknutí

Kontrolujte pravidelně bezpečnostní lanko u pružiny – musí procházet pružinou, karabinou a zavíracím článkem. Jeho délku upravte tak, aby lanko umožňovalo pružině pohodlné houpání a současně v případě deformace či destrukce pružiny nepustilo kolébku na zem

bezpečnostní pokyny

Kontrolujte pravidelně stav použitých lan – musí být v perfektním stavu, nesmí docházet k mechanickému opotřebení. V případě zjištění i minimálního poškození lano okamžitě vyměňte!

Kontrolujte pravidelně pevnost způsobu zavěšení – vrut ve stropu, mezidveřní hrazdu, samostatný stojan. Kolébku umístěte jen na místa, která bezpečně udrží vzniklou zátěž. Pozor na sádrokartonové stropy či jiné obklady. V tomto případě zavěšení vždy konzultujte s odborníkem. Pevnost vrutů a držáků zkontrolujte zátěžovým testem s využitím vlastní váhy.

Obaly – plastové sáčky a další obaly musí být po rozbalení výrobku mimo dosah
dětí do 3 let

Nosnost

Jana, 15.02.2021 10:14:54

Dobrý den, pokud bych používala hojdavak Baby XL bez pružiny, pouze zavěšený na lano, jaká je nosnost? A je tato varianta vhodná pro děti od cca 3-4 měsíců?

Re: Nosnost

Hojdavak, 18.02.2021 10:07:35

Dobrý den, Jano. Hojdavak BABY XL je vhodný pro miminka od narození až do 9měsíců věku. I bez pružiny doporučujeme využívat s maximální nosností 15kg. Takovou váhu ale miminka v 9 měsících nemívají. Pěkný den, Hojdavak

All inclusive

Tereza, 16.05.2020 10:49:57

Dobrý den, kdy bude prosím opět dostupná verze all inclusive k hojdavaku baby šedý? Děkuji

Re: All inclusive

Hojdavak, 16.05.2020 18:10:36

Dobrý den, šedé Hojdavaky BABY nejspíš naskladníme opět zhruba do konce května 2020.

Dítě od 1 roku

Barbora , 20.02.2019 13:42:35

Dobrý den, je nějaký druh hojdaváku vhodný pro dítě od 1 roku? Děkuji

Re: Dítě od 1 roku

Hojdavak, 21.02.2019 10:06:43

Dobrý den, Barboro. Pro roční dítě už bychom doporučili Hojdavak Junior. Ten slouží dětem od zhruba 3 let, kdy si ho mohou samy obsluhovat a skotačit v něm - jeho součástí již není pružina a tak se houpe pouze ze strany na stranu. Ze zkušenosti jiných maminek ale víme, že jej využívají i pro menší děti než tříleté. Při zakoupení Junioru pro miminka doporučujeme přikoupit také matraci s vrstvou pohankových lusků a vložit ji do vaku (ne do kapsy určenou pro deku). Pro malé děti doporučujeme zavěsit těsně nad zemí a jak porostou tak jim ho dávat výše. Pod Junior dejte na zem třeba ještě polštář, kdyby se miminko vykulilo ven. Děti mladší 3 let mohou Junior využívat pouze za dozoru dospělého.

Pružina v aktivním stavu

Pavel, 05.08.2018 19:38:14

Dobrý den, kolik má pružina při max zátěži 15 kg v aktivním stavu tedy při houpání? V neaktivním píšete 171 cm od stropu (od horní části pružiny). Děkuji

Re: Pružina v aktivním stavu

Hojdavak, 05.08.2018 19:58:37

Dobrý den, Pavle, děkujeme za dotaz. Neaktivním stavem je myšleno, když vložíte miminko do kolébky a nebudete s ním vůbec houpat. Pokud budete houpat, tak pak záleží na intenzitě pohupování. Odhadem si myslím, že se délka houpání prodlouží už asi jen o 10-15cm.

hojdavak baby jako houpadlo?

Jana, 10.07.2017 22:04:07

Zdravím, lze Hojdavak baby využít i jako houpadlo pro staršího sourozence? Dcera má 13 kg.. Díky!

Re: hojdavak baby jako houpadlo?

Hojdavak, 11.07.2017 09:35:38

Dobrý den, Jano. Hojdavak Baby je určen pro miminka do cca 9 měsíců a má nosnost 15kg kvůli pružině, na které je kolébka zavěšena. Navíc je zcela jinak šitý než naše houpadlo Junior, u kterého pružina chybí a navíc dřevěná hrazda je tam napevno - tudíž děti se za ni mohou chytat. U Hojdavaku Baby je hrazda volně a mohla by při využití většího dítěte padat a vak tak zavírat. Navíc je prostorově celkem malý pro větší děti. Koukněte na fotografie v galerii, či videa na stránkách :) Hezký den, Hojdavak

Dobrý den, ano, Hojdavak BABY je vhodn?...

Hojdavak, 15.06.2017 18:03:54

Dobrý den, ano, Hojdavak BABY je vhodný pro miminka od narození do cca 9 měsíců a to jak ve verzi Standard tak ve verzi XL (ta je o 30cm delší v místě ležení a je vhodná pro miminka rodící se vysokým rodičům). Hezký den, tým Hojdavak

dotaz

terezie, 15.06.2017 16:05:16

Varianta xl je vhodná i pro novorozeňata? díky

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info