Zpět

Názor fyzioterapeuta na kolébku Hojdavak Baby

Přidáno: 18.06.2018 15:17:01 Počet shlédnutí: 2912

18 Červen 2018

Také se vám stává, že lidé reagují vstřícně na vaši žádost, aniž by po vás něco na oplátku chtěli, prostě jen tak z dobré vůle? Mne tyto reakce vždy příjemně zaskočí a pohladí. O to víc si uvědomím, jak je důležité si tento přístup předávat kolem sebe.

Názor fyzioterapeuta na kolébku Hojdavak Baby

Tak nějak podobně jsme získali názor na naši závěsnou kolébku Hojdavak od erudované, milé ženy, vedoucí rehabilitačního oddělení v nemocnici v Jablonci nad Nisou, Jiřiny Honzigové, která v oboru fyzioterapie působí mnoho let každý den. Koho zajímá názor odborníka, pak čtěte. Je to stručné, ale výstižné.


Paní Honzigová, jak dlouho pracujete v oboru fyzioterapie?

V oboru fyzioterapie jsem již 35 let. Pracuji na ambulantní a lůžkové části rehabilitačního oddělení v nemocnici jako vedoucí fyzioterapeutka. Součástí mé ambulantní činnosti je i skupinové cvičení těhotných žen.


Kdy jste o závěsné kolébce Hojdavak slyšela poprvé?

Poprvé jsem o Hojdavaku slyšela před dvěma lety od jedné z nastávajících maminek. Porovnávaly jsme ji s šátkovou variantou. Hojdavak měl mnohem větší úspěch.


Platí o kolébce vše, co se o ní můžete dozvědět na našem webu www.hojdavak.cz? Jak na vlastnosti kolébky nahlížíte z pohledu Vaší profese?

Ano, platí. Poloha v Hojdavaku simuluje polohu v těle matky. Dítě je klidnější, lépe spí, není rušeno podněty z vnějšího okolí, ale na druhou stranu mu chybí zrakový kontakt s prostředím. Hojdavak podporuje správný psychomotorický vývoj dítěte.

Je vhodné kombinovat Hojdavak s jinou podložkou, například s kočárkem, postýlkou či podložkou na zemi.
Velkou výhodou je jeho přenosnost, skladovatelnost a nenáročnost na prostor. Maminky ho mohou vozit s sebou, když cestují.

Velice děkujeme paní Honzigové za její čas a ochotu.

Rozhovor zpracovala

Petra Holá

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Soukromí - potvrzení

Tato stránka používá cookies. Vice info