Monitor dechu

Monitor dechu

ZDARMA náhradní baterie.Respisense je na světě první přenosné a bezpečné zařízení na monitorování dechu, které kontroluje a zároveň i aktivně stimuluje dech dítěte.

2590 Kč s DPH

Dostupnost: U dodavatele (do 5 prac.dní)

Výrobce: Respisense

Je to registrovaný, mnoho cenami oceněný výrobek. Je vyráběn v EU. Má malé rozměry a je lehký, použitelný kdekoliv, kde dítě právě usne. První zvuková signalizace upozorňuje rodiče okamžitě jakmile dýchání vynechá na 20 vteřin.

Zařízení v sobě obsahuje stimulátor dechu, který jemnými vibracemi stimuluje dítě k dýchání, čímž ještě před signalizací umožňuje okamžitý zásah v nejisté době.

Díky inovativnímu řešení není potřeba žádných drátů, pásků, které mohou být pro malé badatele velkým nebezpečím (udušení, uškrcení apod.).

Respisense nepotřebuje žádnou údržbu. Při každém zapnutí proběhne automatická kontrola funkcí. Respisense je doporučen každému dítěti, hlavně u dětí předčasně narozených kvůli syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), který je nebezpečný pro dítě zvláště od narození až do 1 roku.

Technické informace Respisense:

 • Úplná bezpečnost
 • Speciální umělé hmoty
 • Zvukový signál
 • Stimulace dýchání
 • Testování


Úplná bezpečnost

Základní funkční vlastnosti má podobné jako podložky na hlídaní dechu kojenců, Respisense je však umí využít zcela jinak, v lepší formě a s několika výhodami.

Elektrický proud v Respisensu je snížen na minimum, je použita mikroampérová technologie s velmi malými částicemi, které v malé míře využívají elektrickou energii.

Tímto výrobce nejenže vůči ostatním produktům snížil až o 30% rozměry a o 20% hmotnost, ale i zajistil daleko vyšší bezpečnost, protože nejsou potřeba žádné kabely.

Tím se odlišuje od ostatních produktů, neboť se vyznačuje velkou bezpečností, nemůže způsobit poranění elektrickým proudem. U tradičních produktů se z důvodu špatného připojení zaznamenává množství falešných poplachů.

Největší přednost produktu je především mobilita, tzn. že Respisense je s miminkem všude, i když maminka vyjme miminko z postýlky, Respisense ho dál monitoruje a pozoruje dýchací pohyby.

U konkurenčních produktů typu podložek je nejčastějším problémem noční kojení, kdy matka vyjme dítě z postýlky a zapomene podložku vypnout a spustí se okamžitě alarm – u Respisensu se nemusí obávat, dítě je kdekoliv pod bezpečným dohledem i při kojení i po něm, kdy se nedostane zpět do postýlky.

Respisense má malé rozměry, je lehký (30g) a je v přímém spojení s dítětem. Díky tomu dostali návrháři možnost vyvinout a vmontovat do Respisensu stimulátor dýchání, který má ochranou známkou a jeho výrobní označení je „BUZZ".

Podstata tohoto jedinečného vývoje je, že v případě, když dítě nedýchá, se spustí podobný vibrační pohyb jako u mobilních telefonů a tím se stimuluje dýchání a dítě se probudí. V případě Respisensu je hlasité zvukové upozornění až na druhém místě.

Speciální umělé hmoty

Při navrhování Respisensu vývojovými inženýry bylo místo tradičních elektronických komponentů a krystalů použito elektronické umělé hmoty. Materiál, který je používán, je tak citlivý, že by označil i malého pavoučka, kdyby přes něj přešel, ale i tak pevný, že se využívá při zkoumání explozí.

Zvukový signál

Zvukový signál z Respisensu se dá až 1000x zesílit, ale pro bezpečné snímání dýchání jej postačilo zesílit v menší míře. Tato míra zesílení dává možnost vyloučení vnějších ruchů, které by mohly rušit některé zařízení pro monitorování dechu kojenců. To jsou například takové případy, kdy zařízení chybně zaregistruje resonanci ventilátoru nebo klimatizace. Respisense v podstatě ve svém zesílení vyloučí všechny vnější ruchy a zaměří se pouze na dýchání. Stejný problém je, když v jedné postýlce leží dvojčata nebo dvě děti s podložkou, která neumí rozlišit jednotlivé dítě, ale Respisense je rozpozná, protože je připevněn pomocí klipsu ke každému miminku.

Na výrobu klipsu je použita speciální pevná umělá hmota.

Stimulace dýchání

Vývojový inženýři zjišťovali na klinikách jak nabudit u dítěte dýchání, když u něj nejsou dýchací pohyby a s překvapením zjistili, že se dítěti polechtá chodidlo a dítě se ani nevzbudí, jen si vydechne a spí dál. Při výzkumu narazili i na takové patenty, které pracovali s elektrošokem, v podstatě malými elektronickými výboji používané při buzení dítěte, ale toto je neadekvátní řešení a většina rodičů jej nepodporuje. Pro Respisense se po zvážení všech výše uvedených faktů zvolilo jako výsledné řešení malý vibrátor používaný i v mobilních telefonech, který miminko jemně pošimrá a navíc je interaktivnější nežli zvukové varování.

Testování

Vývoj Respisensu trval od roku 2003 do 2005. Výrobek se testoval na mnoha dětech, od předčasně narozeného dítěte ve 26. týdnu těhotenství až do 2 let věku dítěte. Zejména se testovalo nastavení síly vibrace, jaké časové intervaly pro případ alarmu, času mezi vynecháním dechu a začátkem vibrace a také jak silný a jaký tón by měla mít zvuková signalizace.

Mnoho výrobků se dostalo na testování k rodičům a k dětským lékařům, kteří svými zkušenostmi při používání Respisensu pomáhali při konečné verzi modelu více než ve dvouletém testování.

Respisense se testoval také v laboratořích v chování vůči jedovatým látkám, hořlavinám, hoření, vůči vnějším ruchům.

Produkt ve všech testech obstál, dostal označení CE a byl uznán TUV Rheinland Quality Services (www.tuv.com).

Respisense má všechny potřebné patenty a certifikáty, více na www.respisense.com.

Nový komentář

* (Povinné)

 • Hojdavak Junior I
 • Hojdavak Junior II
 • Hojdavak Junior III
 • Hojdavak Junior
 • Hojdavak Junior
 • Reference
 • Reference
 • Reference
 • Reference

ABY SE KRÁSNĚ SPINKALO...

Počet shlédnutí: 265

ABY SE KRÁSNĚ SPINKALO... Článek v časopise MAMINKA o spaní našich nejmenších

Čtěte více... Komentáře: 0

KAMPAŇ ZA BEZPEČNÉ HOUPÁNÍ

Počet shlédnutí: 235

KAMPAŇ ZA BEZPEČNÉ HOUPÁNÍ NA BEZPEČNOST MYSLÍME ZA VÁS!

Čtěte více... Komentáře: 0

   tuv

Pro naši kolébku Hojdavak jsme získali certifikát kvality!

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení